Modele Star Trek

Star Trek modele statkow
Star Trek the official starships collection
oryginalne modele StarTrek
belka serie star trek

W kolekcji:

Do każdego z modeli dołączony jest magazyn w języku angielskim.

Kliknij w model, aby zobaczyć jejgo opis

USS Enterprise NCC 1701-D
1
USS Enterprise NCC 1701-D
1

U.S.S. Enterprise NCC-1701-D

Odważnie przecieraj szlaki z kultowym Galaxy-class U.S.S. Enterprise NCC-1701-D. Statek jest w powiększonym rozmiarze i stanowi elementem specjalnej edycji. Pojawił się w siedmiu sezonach Star Trek: Następne Pokolenie.

Mierzący 22 cm model wykonany został z dbałością o najmniejsze szczegóły i ręcznie malowany na podstawie informacji prosto z archiwum CBS Studios. Kapitanem Enterprise-D był słynny Jeana-Luca Picarda, a statek stanowi imponujący dodatek w każdej kolekcji STAR TREK.

Do modelu dołączony jest ekskluzywny magazyn kolekcjonerski, zawierający szczegółowe informacje dotyczące statku, oraz technologii użytej na jego pokładzie, załodze i broni.

Doskonały prezent dla każdego fana science-fiction, a także wspaniała pamiątka dla każdego kolekcjonera.

X Close
U.S.S Enterprise NCC-1701
2
U.S.S Enterprise NCC-1701
2

U.S.S Enterprise NCC-1701 - 22 cm

U.S.S. Enterprise NCC-1701 był potężnym i kultowym statkiem Gwiezdnej Floty 23 wieku.

Ten wspaniały amerykański statek kosmiczny NCC-1701 został zaprojektowany przez Matta Jefferiesa. Klasyczny projekt Enterprise dla Star Trek: Discovery. U.S.S. Enterprise był statkiem Federacji klasy Constitution, który był aktywny w połowie 23 wieku, a jego konstrukcja wpływała na rozwój statków kosmicznych przez dziesięciolecia.

Dołączony ilustrowany magazyn zawiera szczegółowe informacje modelu i pokazuje, w jaki sposób zaprojektowano NCC-1701.

X Close
Klingon Bird-of-Prey
3
Klingon Bird-of-Prey
3

Klingon Bird-of-Prey

Klingon Bird-of-prey swą nazwę zawdzięcza konstrukcji w kształcie ptaka. Ten uniwersalny statek wojenny sprawdzał się zarówno w bitwach jak i na patrolach. To mały i bardzo zwrotny statek wojennyktóry był pierwszym napotkanym przez Enterprise NX-01 w finałowym odcinku drugiego sezonu STAR TREK: ENTERPRISE, kiedy statek był pod dowództwem kapitana Klingonów Durasa.

Nasza replika została wyrzeźbiona i pomalowana zgodnie z archiwalnymi wzorami CBS Studio.

 

X Close
U.S.S. Enterprise NX-01
4
U.S.S. Enterprise NX-01
4

U.S.S. Enterprise NX-01

Pierwszy statek z "Enterprise" w nazwie, został pod dowództwem Kapitana Johnatana Archera uruchomiony trzy tygodnie przed terminem, po lądowaniu na Ziemi wojownika Klingonów.

jest jednym z ulubieńców fanów i został zaprojektowany, aby pokazać, jak projekt NX-01 stopniowo przekształcał się w coś bliższego Statkowi kapitana Kirka Enterprise.  

Towarzyszący modelowi magazyn kolekcjonerski jest wypełniony grafikami CG statku i informacjami od samego Drexlera na temat tego, jak został zaprojektowany.

X Close
U.S.S. Voyager NCC-74656
5
U.S.S. Voyager NCC-74656
5

U.S.S. Voyager NCC-74656 25cm

U.S.S. Voyager NCC-74656 był 24-wiecznym statkiem Federacji, klasy Intrepid, operowanym przez Gwiezdną Flotę. Pod dowództwem Kapitan Kathryn Janeway kierował drogą powrotną do domu przez Kwadrant Delta i siedem sezonów Star Trek: Voyager. Okręt został wykonany z materiałów najwyższej jakości i ręcznie pomalowany z dbałością o najdrobniesze szczegóły.

Do modelu U.S.S. Voyager NC-74656 dołączony jest ekskluzywny magazyn kolekcjonerski, zawierający szczegółowe informację o samym statku, a także technologii używanej na pokładzie, załodze, a także broni. Dodatkowe artykuły ujawniają kulisy procesu projektowania i zawierają oryginalne szkice.

Odważna i uderzająca, nieopisana przyjemność dla każdego wiernego fana Star Treka.

X Close
Krążownik K'T'Inga
6
Krążownik K'T'Inga
6

Krążownik K'T'Inga 27cm

Krążownik bojowy klasy K't’inga jest uważany za jeden z najpotężniejszych i najbardziej zaawansowanych okrętów floty cesarskiej Klingon.

Kolejna edycja Star Trek XL Battle Cruiser klasy K't’inga została zainspirowana pojawieniem się statku w Star Trek: Motion Picture. Statek ma około 27 cm długości, ma długą szyję z kulistymi częściami przednimi, a gondole osnowy znajdują się na stałych słupach.

Ten statek został starannie odtworzony, a następnie ręcznie pomalowany z niewiarygodnym poziomem szczegółowości, ukazującym każdy najmniejszy szczegół symboli Klingona pokrywających okręt.

 

X Close
Borg Sphere
7
Borg Sphere
7

Borg Sphere

Ta fantastyczna Sfera Borg ze Star Trek Voyager miała około 600 metrów średnicy i mniej więcej 11 000 dronów. Sfera Borg była więc znacznie mniejsza niż sześcian Borg. Preferowany sposób ataku Borg polegał na ataku mającego na celu wydrenowanie osłon statku.

Artysta koncepcyjny John Eaves, który zaprojektował również U.S.S.Enterprise NCC-1701-E był osobą na czele zespołu decydującego na temat tego, jak ostatecznie miała wyglądać Sfera Borg.

Dołączony magazyn pełen jest dogłębnych informacji o statku, procesie jego powstawania oraz załodze złożonej z Borg.

 

X Close
U.S.S Thunderchild NCC-63549 22 cm
8
U.S.S Thunderchild NCC-63549 22 cm
8

U.S.S. Thunderchild NCC-63549

Ulubieniec fanów Star Treka - U.S.S. Thunderchild NCC-63549 zadebiutował w "Star Trek: Pierwszy Kontakt".

Statek klasy Akira jest pierwszym oficjalnie licencjonowanym modelem tego niezwykle popularnego małego statku.Klasa Akira została nazwana tak na cześć kultowego japońskiego filmu anime "Akira" (1988), który umiejscowiony jest w przyszłości i przedstawia gangi motocyklowe.

Klasa Akira weszła do służby Gwiezdnej Floty w drugiej połowie XXIV wieku i została zbudowana w odpowiedzi na nagłe zagrożenia ze strony Wojen Kardasjańskich i Borga. Ten statek kosmiczny Thunderchild NCC-63549 jest niezwykle szczegółowy, uchwycając nowoczesną gondolę, większy kadłub pomocniczy między rozpórkami gondoli i masywne rozpórki wzdłużne łączące się z rozpórkami gondoli.

X Close
Ferengi Marauder
9
Ferengi Marauder
9

Ferengi Marauder

Statek został zaprojektowany przez Andy'ego Proberta, którego zainspirował kształt kraba podkowiastego i miał rywalizować z Enterprise-D klasy Galaxy.

Wewnątrz magazynu zagłębiamy się w proces projektowania Ferengi, a także tworzenie samej rasy.

X Close
U.S.S. Dauntless NX-01-A
10
U.S.S. Dauntless NX-01-A
10

U.S.S. Dauntless NX-01-A

Star Trek jest U.S.S. Dauntless, tajemniczy statek, którego załoga U.S.S. Voyager napotkała tysiące lat świetlnych od domu w kwadrancie Delta.

Na pierwszy rzut oka Dauntless był zaawansowanym statkiem Gwiezdnej Floty, wyposażonym w napęd Quantum Slipstream, który mógł sprowadzić załogę do domu w ciągu kilku miesięcy. Rzeczywistość okazała się bardziej złowieszcza ...

W towarzyszącym czasopiśmie omawiamy projekt amerykańskiego Dauntless z oryginalnymi szkicami Ricka Sternbacha, a także przyglądamy się tworzeniu Seven of Nine.

 

X Close
Bajoran Solar Sailor
11
Bajoran Solar Sailor
11

Bajoran Solar Sailor

Jeden z piękniejszych statków, jaki kiedykolwiek zaprojektowano.

Ten starożytny model został zaprojektowany do jazdy strumieniami tachionów, które umożliwiał mu pokonywanie ogromnych odległości z dużą prędkością.

Oryginalny statek był jednym z pierwszych eksperymentów w "Star Trek: Stacja Kosmiczna" i został przez nas starannie odtworzony zgodnie z oryginalnymi rysunkami koncepcyjnymi.

X Close
Statek z bronią Krenim
12
Statek z bronią Krenim
12

Statek z bronią Karenim

Ten statek działał poza normalną czasoprzestrzenią i mógł wymazać z historii cały gatunek, przedstawiając statek z bronią czasową Krenim.

Ten masywny statek był faktycznie platformą uzbrojenia i gwiazdą historii Star Trek: Voyager, „Rok piekła”. Jego projekt został zainicjowany przez Annoraxa, genialnego czasowego naukowca, w odpowiedzi na wojnę, w której Krenimowie walczyli z Rilnarami.

Ten niesamowity, odlewany pod ciśnieniem statek kosmiczny Krenim jest malowany ręcznie, aby zapewnić niewiarygodne szczegóły i odtwarzany z dokładnym odniesieniem do oryginalnych modeli efektów wizualnych używanych w programach telewizyjnych.

Statek został zaprojektowany przez Ricka Sternbacha i Steve'a Burga i zbudowany w Foundation Imaging, a koncepcje projektowe i oryginalne szkice można znaleźć w towarzyszącym mu magazynie.

 

X Close
Statek Kosmiczny Tholian (2152)
13
Statek Kosmiczny Tholian (2152)
13

Statek Kosmiczny Tholian (2152)

Kompaktowy statek kosmiczny Tholian z XXII wieku miał miejsce tylko dla jednego pasażera, ale był zaskakująco wytrzymały. Jego odpowiednik Mirror Universe był zdolny do tkania ograniczającej sieci włókien energetycznych, co było pamiętnym świadkiem w odcinku The Original Series „The Tholian Web”.

W magazynie obejrzymy próby Johna Eavesa, mające na celu odnowienie oryginalnego klasycznego statku kosmicznego Matta Jefferiesa. Miał on pojawić się w Star Trek: Enterprise 35 lat później. Znajdziecie tam również pierwszą próbę szczegółowego przedstawienia samotnych Tholian.

 

X Close
Romulan Bird-Of-Prey (2152)
14
Romulan Bird-Of-Prey (2152)
14

Romulan Bird-Of-Prey (2152)

Romulan Bird-Of-Prey (2152) pojawia się w odcinku Star Trek:Enterprise „Pole Minowe”. Pod każdym względem znacznie przewyższa on Enterprise NX-01 Kapitana Archera.


Magazyn towarzyszący modelowi pokazuje więcej informacji o pierwszych spotkaniach Federacji z Romulanami i ujawnia pomysły, według których John Eaves zaprojektował swój retro-projekt statku Romulan.

X Close
Maquis Raider
15
Maquis Raider
15

Maquis Raider

Ulepszony statek transportowy Federacji przeznaczony do tajnych ataków na Kardasjan.

Choć nie mógł się równać z okrętem wojennym klasy Cardassian Galor, Maquis raider był skuteczny w nagłych atakach na mniejsze floty kardasjańskie i kierowaniu zaopatrzenia do kolonii Maquis w pobliżu granic przestrzeni Federacji.

Magazyn analizuje modyfikacje dokonane przez Grega Jeina na statku TNG w celu stworzenia najeźdźcy Maquis Chakotay dla Star Trek: Voyager oraz pełną historię ruchu oporu przeciwko Kardasjanom.

 

X Close
Jem'hadar fighter
16
Jem'hadar fighter
16

Jem'hadar fighter

Myśliwiec Jem’Hadar był jednym z trzech typów statków, które stanowiły trzon floty Dominium w latach 70. XX wieku. Najmniejszym i najpowszechniejszym był myśliwiec Jem’Hadar, największym był pancernik Jem’Hadar, podczas gdy krążownik znajdował się gdzieś pośrodku, zarówno pod względem wielkości, jak i siły ognia.

Magazyn towarzyszący zawiera oryginalne koncepcje projektowe Jima Martina. Badamy w nim również sam rozwój Jem’Hadar.

 

X Close
Nausicaan fighter
17
Nausicaan fighter
17

Nausicaan fighter

Ten piracki statek kosmiczny został po raz pierwszy napotkany przez załogę Enterprise Nx-01 w odcinku "Star Trek: Piraci".

Pojazdy bojowników Nausicaan, takie jak ten, stanowiły realne zagrożenie na szlakach handlowych w XXII wieku.

Magazyn analizuje kompaktową, ale mocną konstrukcję tego statku kosmicznego, jego piracką załogę oraz to, jak jedno brutalne spotkanie z Nausicaanem prawie zakończyło karierę młodego Jeana-Luca Picarda.

X Close
Cardassian (klasa Hideki)
18
Cardassian (klasa Hideki)
18

Cardassian (klasa Hideki)

Cardassian Hideki zadebiutował pod koniec sezonu 2 Deep Space Nine.

Klasa Hideki była stosunkowo małym, wielofunkcyjnym statkiem używanym przez Unię Kardasjańską w 24 wieku. Były to głównie statki patrolowe, ale były również używane jako myśliwce szturmowe w wojnie z Dominium.
Magazyn przygląda się temu mało znanemu statkowi i jego zapomnianej genezie, a Jim Martin opowiada o swoich pracach projektowych nad Deep Space Nine.

X Close
Romulan Drone
19
Romulan Drone
19

Romulan Drone

Romulan Drone z serii Star Trek: Enterprise po raz pierwszy pojawił się w odcinku „Babel One”.

Romulańska technologia tamtej epoki przewyższała technologię większości ras. Broń dronów przewyższała wszystko, co posiadali Andorianie lub Tellaryci, ale dron mógł osiągać prędkości tylko nieco powyżej warp 5.

W magazynie znajdziecie między innymi szczegóły projektu statku i specyfikacje techniczne.

 

X Close
Klingon Raptor
20
Klingon Raptor
20

Klingon Raptor

Jedna z pierwszych klas statków Klingonów, na które natknął się Enterprise NX-01.

Statek Klingon Raptor jest oparty na statku IKS Somraw, ten dobrze uzbrojony statek zwiadowczy obsługiwany był przez 12-osobową załogę.

Praca Johna Eavesa nad projektem statku jest szczegółowo opisywana w magazynie, dołączonym do modelu. Znajdziecie tam również ciekawe informacje na temat tego, w jaki sposób powstał scenariusz odcinka Enterprise „Sleeping Dogs”.

X Close
Biostatek Species 8472
21
Biostatek Species 8472
21

Species 8472 Bioship

Jeden z najbardziej dziwacznych statków, jakie napotkały statki federacji Federacji - statek biologiczny Gatunku 8472.

Zbudowane z tego samego materiału genetycznego co stworzenia - nazwane przez Borg Gatunkiem 8472 - te wysoce zaawansowane stworzenia były charakterystyczne dla przestrzeni płynnej, ale zaobserwowano je również działające w normalnej przestrzeni Kwadrantu Delta.

W magazynie przyjrzymy się projektowi i rozwojowi tego wyjątkowego statku oraz obcym przedstawionym w „Skorpionie”, pamiętnym dwuczęściowym odcinku Star Trek: Voyager, który łączył trzeci i czwarty sezon.

 

X Close
Malon Export Vessel
22
Malon Export Vessel
22

Malon Export Vessel

Ogromny zbiornikowiec przeznaczony do transportu i zrzutu toksycznych odpadów.

Zadebiutował w Star Trek: Voyager w odcinku pt. Juggernaut. Załoga U.S.S. Voyager napotkała ten statek będący zagrożony ryzykiem wybuchu co mogło prowadzić do zanieczyszczenia całego sektora radioaktywnymi odpadami.

Szczegóły projektu Richa Sternbacha dla tego statku dalekiego zasięgu można znaleźć w towarzyszącym magazynie, z oryginalnymi szkicami projektowymi i specyfikacjami.

X Close
Armored U.S.S. Voyager
23
Armored U.S.S. Voyager
23

Armored U.S.S. Voyager

W 2378 U.S.S. Voyager NCC-74656 otrzymał nowe wyposażenie taktyczne od Admirała Janewaya, który transportował się w czasie z 2404r. by pomóc załodze w walce z Borgiem.

W magazynie opisane jest w jaki sposób nowa technologia pomogła załodze Voyagera w spotkaniach z Borg. Znajdziemy tam też wywiady z obojgiem aktorów Borg Queen - Alice Krige i Susann'ą Thompson.

X Close
Statek Wojenny Hirogen Hunter
24
Statek Wojenny Hirogen Hunter
24

Hirogen Warship

Statek bojowy Hirogen Hunter po raz pierwszy pojawił się w odcinku Hunters serii Star Trek: Voyager kiedy to Siedem z Dziewięciu i Tuvok zostali porwani przez rase drapieżców. Zaawansowany taktycznie i ekstremalnie odporny, statek bojowy Hirogen był używany do polowania na ofiarę na długich dystansach.

W magazynie, wraz ze szczegółowym spojrzeniem na napęd warp i uzbrojenie statku, starszy ilustrator Rick Sternbach dostarcza szkice i opisuje proces twórczy, który został wykorzystany do zaprojektowania agresywnie wystylizowanego statku Hirogen.

X Close
Klingon Augment's Ship
25
Klingon Augment's Ship
25

Klingon Augment's Ship

Statek Klingon Augments' po raz pierwszy pojawił się w Star Trek: Enterprise w odcinku pt. Affliction gdzie był użyty do odważnego ataku na Enterprise NX-01. Najmnieszjy statek ten obsługiwany był przez 6-osobową załogę genetycznie zmodyfikowanych Klingonów.

Pełny opis statku, jego siły ognia i możliwości można - to wszystko można znaleźć w magazynie wraz z oryginalnymi szkicami projektowymi artysty koncepcyjnego Johna Eavesa.

X Close
Vulcan D'kyr Type
26
Vulcan D'kyr Type
26

Vulcan D'kyr Type

Największy i najpotężniejszy statek floty Vulkan w XXII wieku.

D'Kyr był typem statku na służbie Naczelnego Dowództwa Vulcan i był najczęściej określany jako krążownik bojowy ze standardową załogą operacyjną wynoszącą 147. Przy długości około 600 metrów była to największa kategoria statków w flota Vulkan w tym czasie.

Pełny opis statku, jego siły ognia i możliwości można znaleźć w magazynie, wraz z oryginalnymi szkicami projektantów Johna Eavesa i Douga Drexlera.

X Close
Romulan Bird-of-Prey (2260s)
27
Romulan Bird-of-Prey (2260s)
27

Romulan Bird-of-Prey (2260s)

Statek Romulan Bird-of-Prey był wyposażony zarówno w urządzenie maskujące jak i potężną broń plazmatyczną. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, który był pomalowany ciemno-zielonym kolorem, ten model był cieńszy i pomalowany na kolor jasno-szary. 

Towarzyszący modelowi magazyn zawiera szczegóły dotyczące możliwości, projektu i pierwsze pojawienia się Bird-of-Prey w klasycznym odcinku „Balance of Terror”.

X Close
Krążownik Klasy Norway
28
Krążownik Klasy Norway
28

Krążownik Klasy Norway

Pojawił się w użytku w latach w latach 2370.

Klasa norweska była usprawnionym typem statku Gwiezdnej Floty, jednym z wielu stosunkowo nowych projektów Gwiezdnej Floty, które walczyły z Borg w Bitwie o Sektor 001 w filmie Star Trek: Pierwszy Kontakt.

Wraz z tym bardzo szczegółowym modelem magazyn przedstawia historię i specyfikacje tego statku Gwiezdnej Floty, a także oszałamiające projekty kostiumów Deborah Everton dla Star Trek: Pierwszy Kontakt.

X Close
S.S. Botany Bay
29
S.S. Botany Bay
29

S.S. Botany Bay

Wystrzelony w 1996 roku, ten sub-lekki statek sypialny z XX wieku był używany przez Khana i jego zwolenników, gdy uciekali z Ziemi po wojnach eugenicznych.

W twoim 20-stronicowym magazynie przyglądamy się, jak projekt statku Matta Jefferiesa zmienił się z frachtowca w statek sypialny, a także powrót Khan Noonien Singh w klasycznym filmie The Wrath of Khan.

 

X Close
Statek Kosmiczny Antares NCC-501
30
Statek Kosmiczny Antares NCC-501
30

Statek Kosmiczny Antares NCC-501

Statek był wielozadaniowym statkiem kosmicznym w służbie Gwiezdnej Floty w latach sześćdziesiątych XX wieku, dowodzonym przez kapitana Ramarta. W 2266 roku Antares spotkał się z USS Enterprise NCC-1701, aby odebrać 17-letniego Charliego Evansa i zabrać go do Earth Colony Alpha V, jak dowiedzieliśmy się w oryginalnym odcinku serialu „Charlie X”.

Do tego modelu dołączony jest ekskluzywny magazyn kolekcjonerski, w którym szczegółowo opisano statek i wyjaśniono, dlaczego ten model wiele zawdzięcza Star Trek: The Animated Series.

X Close
Krążownik Xindi-Aquatic
31
Krążownik Xindi-Aquatic
31

Krążownik Xindi-Aquatic

Używane przez Xindi-Aquatics w 22 wieku statki te po raz pierwszy widziane w odcinku „Countdown” Star Trek: Enterprise.

Statek Xindi-Aquatic Cruiser możemy obejrzeć w odcinkach Star Trek Countdown. Mając około 1800 metrów długości, był to największy i najpotężniejszy statek ze wszystkich obsługiwanych wówczas przez pięć gatunków Xindi. Spośród statków gatunku Xindi krążownik wodny był najbardziej zaawansowany taktycznie, ale także najwolniejszy.

Do tego modelu dołączony jest ekskluzywny magazyn kolekcjonerski, który opowiada historię tego przełomowego statku oraz to, że pierwsze projekty Johna Eavesa mogły być niemal stworzeniami morskimi.

 

X Close
Statek Kosmiczny U.S.S. Raven Nar 32450
32
Statek Kosmiczny U.S.S. Raven Nar 32450
32

Statek Kosmiczny U.S.S. Raven Nar 32450

W 2353 Raven został przypisany do egzobiologów Federacji - Magnusa i Erin Hansen - rodziców Anniki Hansen/Siedem z Dziewięciu. Z sukcesem zawnioskowali do Federacji o przyznanie im środków na odnalezienie i przebadanie pogłosek na temat cybernetycznych gatunków, które ostatecznie okazały się Borgami.

Historia tego statku, po raz pierwszy pokazana w odcinku Star Trek: Voyager „The Raven”, projekt Ricka Sternbacha i jego ponury los są szczegółowo omówione w towarzyszącym mu magazynie kolekcjonerskim.

X Close
Federation Fighter
33
Federation Fighter
33

Federation Fighter

Mały i bardzo zwrotny statek kosmiczny, który miał potężne możliwości, jak na swoje rozmiary.

Ten niezwykły model statku myśliwca szturmowego Federacji został starannie odtworzony z wysokiej jakości odlewu ciśnieniowego i pomalowany z niesamowitymi szczegółami. Myśliwce szturmowe były używane na niektórych światach Federacji jako linia obrony. Maquis udało się zdobyć wiele z tych statków podczas walki z Kardasjanami.

W zestawie ekskluzywny magazyn przedstawiający statek oraz to, jak ILM zaprojektował i skonstruował jeden z najbardziej kultowych statków w historii serii.

 

X Close
Statek Wojenny Breen
34
Statek Wojenny Breen
34

Statek Wojenny Breen

Statek ten pojawił się w Star Trek: Deep Space Nine.

Konfederacja Breen była oficjalnym rządem gatunku Breen. Przed 2375 rokiem pozostawali oni samotni i politycznie niezaangażowani, ale potem pozwolili się zaanektować Dominium w zamian za kontrolę nad kilkoma planetami Unii Kardasjańskiej. Okręt wojenny Breen miał bardzo niezwykłą, nieregularną konstrukcję i posiadał potężną broń tłumiącą energię.

 

X Close
Statek Voth City
35
Statek Voth City
35

Statek Voth City

Statek ten pojawił się w Star Trek: Voyager.

Mający prawie siedem mil miejski statek Voth był niesamowitym widokiem i jednocześnie niesamowitym wyczynem inżynieryjnym. Jeszcze bardziej zdumiewający był fakt, że Voth posiadał technologię, która mogła zamaskować ogromny statek za pomocą formy przemieszczenia przestrzennego, czyniąc go niewidzialnym.

Szczegóły projektu i możliwości statku Voth City zostały szczegółowo omówione w towarzyszącym mu magazynie.

 

X Close
Goroth's Klingon Transport Starship
36
Goroth's Klingon Transport Starship
36

Goroth's Klingon Transport Starship

Statek pojawił się w Star Trek: Enterprise odcinek „Bounty” i dowodzony był przez kapitana Gorotha.

W 2153 roku łowca nagród Skalaar zadokował na statku Gorotha, aby przenieść swojego więźnia, Jonathana Archera, pod opiekę Imperium Klingońskiego. Statek został później zestrzelony przez Enterprise NX-01, któremu z powodzeniem udało się wyłączyć statek Klingonów i odzyskać Archera.

Do modelu transportowego Klingońskiego statku Gorotha dołączony jest magazyn, w którym szczegółowo opisano ten klingoński statek, z oryginalnymi projektami Johna Eavesa, a także klasycznymi postaciami powracającymi do późniejszych programów telewizyjnych.

 

X Close
Statek Renegade Borg
37
Statek Renegade Borg
37

Statek Renegade Borg

Zbudowany przez grupę dronów, które zostały odłączone od Kolektywu po odzyskaniu poczucia indywidualności. Po raz pierwszy statek pojawił się w odcinku Star Trek: The Next Generation „Descent, część 1”.

Ten model jest odlany z wysokiej jakości materiałów i starannie malowany ręcznie, aby zapewnić niesamowitą szczegółowość. Szczegóły projektu statku w towarzyszącym mu magazynie, wraz z wywiadem z aktorem Borga „Hugh” Jonathanem Del Arco.

 

X Close
Bajoran Raider
38
Bajoran Raider
38

Bajoran Raider

Statek Bajoran Raider Majora Kiry ze Star Trek: Deep Space Nine. Bajorański Raider był 24-wiecznym statkiem podimpulsowym o przestarzałej konstrukcji. Używany był głównie przez Bajoran Resistance podczas ich walki z kardasjańską okupacją.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z magazynem, w którym dowiemy się o możliwościach statku, zaprojektowanym przez Jima Martina i pochodzeniu Bajoranów w uniwersum Star Trek.

 

X Close
Jacht Kapitański NCC-1701-E
39
Jacht Kapitański NCC-1701-E
39

Jacht Kapitański NCC-1701-E

Jacht kapitański z USS Enterprise NCC-1701-E, przedstawiony został w filmie Star Trek: Insurrection. Luksusowo wyposażony statek wykonawczy był przeznaczony głównie do misji dyplomatycznych kapitana Picarda. Niezwykły statek starannie odtworzony z wysokiej jakości odlewu ciśnieniowego i ręcznie malowany z niesamowitymi szczegółami.

Pełne szczegóły tego pojazdu pomocniczego znajdują się w towarzyszącym mu magazynie, wraz z oryginalnymi koncepcjami projektowymi Johna Eavesa.

 

X Close
Statek Kosmiczny Baxial
40
Statek Kosmiczny Baxial
40

Statek Kosmiczny Baxial

W służbie pod koniec 24 wieku, znany ze Star Trek: Voyager.

Ten bardzo szczegółowy odlany z wysokiej jakości materiałów i starannie pomalowany ręcznie, aby zapewnić niesamowite szczegóły wraz z obszernym magazynem opisującym możliwości statku i historię projektowania. A także podejdź bliżej do oryginalnego modelu studyjnego i wersji CG.

 

X Close
Statek Kosmiczny Romulan Shuttle
41
Statek Kosmiczny Romulan Shuttle
41

Statek Kosmiczny Romulan Shuttle

Romulańskie Imperium Gwiezdne zastosowało tę formę wahadłowca w latach 70-tych XX wieku. Miał tę samą architekturę co inne romulańskie statki i był bardziej zaawansowany i silniejszy niż standardowe wahadłowce używane przez Gwiezdną Flotę, a także bardziej przypominał Runabout pod względem wielkości i możliwości.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem przedstawiającym możliwości statku, prace projektowe Douga Drexlera oraz wywiad z Andrew „Garakiem” Robinsonem.

 

X Close
Statek Kosmiczny Klasy J
42
Statek Kosmiczny Klasy J
42

Statek Kosmiczny Klasy J

Statek kosmiczny klasy J Harry'ego Mudda został zaprojektowany przez Federację i często używany przez prywatnych handlarzy jako statek transportowy. 

X Close
Zwiadowczy Statek Kosmiczny Federacji
43
Zwiadowczy Statek Kosmiczny Federacji
43

Zwiadowczy Statek Kosmiczny Federacji

Statek Federacji Mission Scout był smukłym, opływowym statkiem, który swój napęd miał zamieszczony wewnątrz skrzydło-podobnej struktury. Wielkością przypominał Runabouta, a jego budowa sprawiała, że poruszał się równie dobrze w atmosferze jak i w przestrzeni kosmicznej.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem, w którym llustrator John Eaves opowiada o swoim projekcie statku zwiadowczego Federacji, a scenograf Herman Zimmerman wyjaśnia przygotowania do zaprojektowania wioski Ba'ku dla Star Trek: Insurrection.

X Close
Statek Wojenny Xindi-Reptillian
44
Statek Wojenny Xindi-Reptillian
44

Statek Wojenny Xindi-Reptillian

Statek wojenny Xindi-Reptillian może sprawiać wrażenie eleganckiego, ale dzięki swojej szybkości znakomicie sprawdzał się w walkach. 

W komplecie z w pełni ilustrowanym magazynem z projektantem Dougiem Drexlerem i pełną listą statków Xindi.

X Close
Statek Kosmiczny Bajoran Assault
45
Statek Kosmiczny Bajoran Assault
45

Statek Kosmiczny Bajoran Assault

Ten statek bojowy napędzany napędem impuls był używany przez Bajoran i Maquisów do ochrony ich planety i ich kolonii. Okręt znany z kształtu skrzydeł został starannie odtworzony, zwłaszcza jego skomplikowane skrzydła skierowane w dół.

W zestawie z bogato ilustrowanym magazynem z rzadkimi grafikami produkcyjnymi, w którym szczegółowo opisano, jak zaprojektowano statek.

X Close
Statek Kosmiczny Federacji Holoship
46
Statek Kosmiczny Federacji Holoship
46

Statek Kosmiczny Federacji Holoship

Ten masywny statek służył jako mobilne środowisko holograficzne użyte do próby przemieszczenia the Ba’ku, co zostało przedstawione w filmie Star Trek: Rebelia.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem obejmującym właściwości statku, projektu Johna Eavesa i scenariusz filmu Michaela Pillera.

X Close
Statek Kosmiczny Gorn
47
Statek Kosmiczny Gorn
47

Statek Kosmiczny Gorn

Statek Gorn wydawał się okrętem wojennym i najeżony był bronią zakłócającą. Statek zdolny do warp o ogromnej sile niszczenia.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem opisującym projekt statku kosmicznego Gorn autorstwa kierownika efektów wizualnych Niel Wray'a.

 

X Close
Statek Kosmiczny Federacji Timeship Aeon
48
Statek Kosmiczny Federacji Timeship Aeon
48

Statek Kosmiczny Federacji Timeship Aeon

Aeon był statkiem z 29. wieku, który służył do ochrony osi czasu przed wszystkimi, którzy chcieli ingerować w historię.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem opisującym projekt statku Aeon autorstwa starszego ilustratora Ricka Sternbacha, a także spojrzeniem na to, jak podróże w czasie były powracającym tematem w późniejszych odcinkach Star Trek.

 

X Close
Statek Kosmiczny Vulcan Vahklas
49
Statek Kosmiczny Vulcan Vahklas
49

Statek Kosmiczny Vulcan Vahklas

Vahklas był cywilnym statkiem transportowym obsługiwanym przez Wolkanów w połowie XXII wieku. Statek był uważany za stary projekt, chociaż jego silniki warp w kształcie półksiężyca były zwiastunem pierścienia warp, który stał się obecny na większości innych statków Vulcan.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem na temat projektu statku i Vulcan w XXII wieku.

 

X Close
Statek Kosmiczny Romulan Scout
50
Statek Kosmiczny Romulan Scout
50

Statek Kosmiczny Romulan Scout

Średniej wielkości statek kosmiczny używany przez Romulańskie Imperium Gwiezdne do misji zwiadowczych pod koniec 24 wieku.

Romulański statek zwiadowczy miał taką samą podstawową architekturę jak inne statki romulańskie z tamtej epoki. Miał drapieżny wygląd, z agresywnie ukształtowaną częścią czołową i gondolami warp na obu końcach dwóch rozpostartych skrzydeł.

Specyfikacje projektowe i oryginalne szkice autorstwa Ricka Sternbacha są pokazane w towarzyszącym mu magazynie. Zobaczycie tam również Ronalda D. Moore'a, jednego z autorów i współpracowników wielkiego sukcesu Star Trek: The Next Generation.

 

X Close
Statek Kosmiczny Medusan
51
Statek Kosmiczny Medusan
51

Statek Kosmiczny Medusan

Statek federacyjny zaprojektowany dla Medusian - bezkształtnej, niecielesnej rasy.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem ze szczegółowymi specyfikacjami statku. Odkryj, w jaki sposób ostatni producent oryginalnej serii Star Trek, Fred Freiberger, otrzymał prawie niemożliwe zadanie podwyższenia wyników serialu, przy szybko malejącym budżecie.

 

X Close
Statek Kosmiczny ECS Horizon
52
Statek Kosmiczny ECS Horizon
52

Statek Kosmiczny ECS Horizon

Statek Earth Cargo Service Horizon znany z odcinka Star Trek: Enterprise „Horizon”.

Horizon był frachtowcem modułowym klasy J zarejestrowanym w Earth Cargo Service w XXII wieku. Miał 230 m długości i mógł przewieźć do 30 kiloton ładunku z maksymalną prędkością warp 1,8, gdy był w pełni załadowany. Przez wiele lat był domem członka załogi Enterprise NX-01, Travisa Mayweathera.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem przedstawiającym projekt i specyfikacje tego statku, a także wywiadem z scenarzystą André Bormanisem.

 

X Close
Statek Kosmiczny Suliban Cell
53
Statek Kosmiczny Suliban Cell
53

Statek Kosmiczny Suliban Cell

Mały, szybki i zwinny statek z technologią maskowania. W połowie XXII wieku Suliban Cabal operował statkami komórkowymi, które miały geometryczny kształt i wyglądały podobnie do kapsuły ratunkowej. Większość miała zaledwie 3,25 m długości, ale miały taktyczne zdolności znacznie większego statku.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z w pełni ilustrowanym magazynem przedstawiającym, jak projektant John Eaves wymyślił wygląd niezwykłego statku, a także pisarzy omawiających Suliban i ujawniających, jak ten tajemniczy gatunek zmieniający kształt został związany z fabułą z Temporal Cold War.

 

X Close
Statek Kosmiczny Orion Scout
54
Statek Kosmiczny Orion Scout
54

Statek Kosmiczny Orion Scout

Statek zwiadowczy Orion, znany również jako "intruz", posiadał ciekawy system napędzający w którym dominowały dwa przeciwlegle obracające się wirniki ze świecącymi kulami na końcu, co zostało wiernie odwzorowane na widocznym modelu. Ten rodzaj napędu warp generował znaczną moc i nadawał statkowi niesamowitą prędkość.

W towarzyszącym magazynie szczegółowo omawiamy konstrukcję i mechanizm statku, a także zajmiemy się kulisami kultowego odcinka „Podróż do Babel”.

X Close
I.S.S Enterprise-D Starship (Mirror Universe)
55
I.S.S Enterprise-D Starship (Mirror Universe)
55

I.S.S Enterprise-D Starship (Mirror Universe)

Ta wspaniała edycja bonusowa statku I.S.S Enterprise-D została stworzona przez Terrańskie Imperium jako Galaktyczny Krążownik Szturmowy klasy x. Startek podróżował przez Wszechświat Lustro i czysto wylądował w Oficjalnej Kolekcji Statków Star Trek.

Imponujący design I.S.S.Enterprise-D, z jego charakterystyczną trzecią gondolą, jest oparty na przyszłym U.S.S. Enterprise znanym z Nowego Pokolenia i odcinka All Good Things. Twórca Dyton Ward dokładnie przyjrzał się wielu przygodom ze Star Treka, które miały miejsce we Wszechświecie Lustro, w powieściach oraz komiksach.

Do modelu dołączony jest magazyn pełen dogłębnych informacji o statku oraz epickich przygodach ze Wszechświata Lustro.

X Close
Statek Kosmiczny Klingonów Bird of Prey (Pozycja lądowania)
56
Statek Kosmiczny Klingonów Bird of Prey (Pozycja lądowania)
56

Statek Kosmiczny Klingonów Bird of Prey (Pozycja lądowania)

Widok tych statków zbliżających się do lądowania oznacza okropne wieści dla wielu kultur, obawiających się podboju przez Imperium Klingonów...Okręt wojenny Klingon Bird-of-Prey oficjalnie wylądował w Kolekcji Modeli Star Trek.

Commander Kruge’s Klingon Bird-of-Prey przedstawiony jest w pozycji gotowej do lądowania i przypomina ogromnego, drapieżnego ptaka. Pojawiwszy się w pięciu filmach oraz czterdziestu trzech odcinkach telewizyjnych bez wątpienia stał się najbardziej rozpoznawalnym spośród nienależących do Gwiezdnej Floty statków w całej serii STAR TREK. Model wykonany jest z materiałów najwyższej jakości oraz ręcznie malowany z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Dołączony 20-stronicowy magazyn bada pochodzenie tego, teraz niezwykle znanego, klingońskiego statku, oraz pozwala przyjrzeć się narodzinom i śmierci Genesis, mimo, że bird-of-prey nigdy nie ląduje na Genesis w Star Trek III, Kruge i jego ludzie docierają na planetę...

 

X Close
Statek Kosmiczny Star Trek S.S. Xhosa
57
Statek Kosmiczny Star Trek S.S. Xhosa
57

Statek Kosmiczny Star Trek S.S. Xhosa

Kolekcja Statków Star Trek, część 121 prezentuje SS Xhosa prosto z serialu Star Trek: Stacja kosmiczna, odcinka 'The Way of the Warrior'.

Ten frachtowiec klasy Antares został skonstruowany w stoczni Luna w 23 wieku. Nadal działał w latach 2370-tych, był jednak pod zwierzchnictwem Petarian i dowodzony przez ludzką kobietę - kapitan Kasidy Yatesa.

Z załączonego magazynu dowiesz się, jak Batris ze Star Trek: Następne Pokolenie, odcinka  ‘Heart of Glory’ został przemalowany i ponownie użyty do przedstawienia SS Xhosa. Ponaddto, John Eaves podczas uzbrajania Deep Space 9.

X Close
U.S.S. Bozeman NCC-1941
58
U.S.S. Bozeman NCC-1941
58

U.S.S. Bozeman NCC-1941

Niesamowity model U.S.S. Bozeman NCC-1941, 23-wiecznego statku kosmicznego klasy Soyuz, który został uwięziony w czasowym zniekształceniu na 90 lat.

Do tego, wykonanego z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, modelu, dołączony jest magazyn, a w nim sposób, w jaki producent Greg Jein zmodyfikował model studyjny klasy Miranda aby utworzyć U.S.S. Bozeman, a także rozmowa scenarzystów o „Cause and Effect” i innych odcinkach piątego sezonu Star Trek: Następne pokolenie.

X Close
Statek Klasa Wolności
59
Statek Klasa Wolności
59

Statek Klasa Wolności

Freedom Class U.S.S. Firebrand NCC-68723.

Ten statek klasy Wolności z pojedynczym naciągiem walczył z Borgiem w bitwie pod Wolf 359.

Do, wykonanego z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, modelu, dołączony jest magazyn, w którym znajdziesz informacje o pracy Michaela Pillera, współscenarzysty odcinka 'The Best of Both Worlds' oraz producenta wykonawczego NASTĘPNEGO POKOLENIA, a także współtwórcy STACJI KOSMICZNEJ i VOYAGERA.

X Close
Statek Kosmiczny Ferengi
60
Statek Kosmiczny Ferengi
60

Statek Kosmiczny Ferengi

Ten 22-wieczny statek kosmiczny Ferengi, którego właścicielem był kupiec Ferengi Ulis, który używał go do napadania innych statków i okradania ich z kosztowności.

Do tego, wykonanego z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, modelu, dołączony jest magazyn, w którym projektant John Eaves dzieli się różnymi koncepcjami na statek Ferengi i stojącymi za nimi jego pomysłami. Odnajdziesz w nim również wywiad z aktorami, którzy zagrali ekipę Ferengi w odcinku ENTERPRISE 'Acquisition'.

X Close
Krążownik Tellarite
61
Krążownik Tellarite
61

Krążownik Tellarite

Model z serialu Star Trek: Enterprise, odcinka 'Babel One'.

22-wieczny statek, należący do obcych, wykonany z materiałów najwyższej jakości i ręcznie malowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Do modelu dołączony jest magazyn, z którego dowiesz się m.in jak, zaprojektowany przez Johna Eavesa, Arkonian Warship, został zaadaptowany i zamieniony w Krążownik Tellarite. Znajdziesz w nim również wypowiedź makijażysty Michaela Westmore'a, który wyjaśnia, w jaki sposób zaktualizował wygląd Tellarytów, którzy nie pojawili się w widocznym miejscu od czasu pierwszej serii.

X Close
Statek Wojenny Lokirrim
62
Statek Wojenny Lokirrim
62

Statek Wojenny Lokirrim

Kolekcja Statków Star Trek przedstawia Lokirrim Warship, statek z napędem warp używany do ochrony terytoriów w Delcie Kwadrant w 2377, wyposażony w kanony fazerowe i zakłócenia fotoniczne.

Dołączony magazyn zawiera szczegóły dotyczące designu oraz detali statku, oraz jego kluczowych występów. Znajdziesz w nim również wywiad z Robertem Picardo, który wcielił się w rolę Doktora w serialu Star Trek: Voyager.

 

X Close
Statek Kosmiczny U.S.S. Voyager 25 cm
63
Statek Kosmiczny U.S.S. Voyager 25 cm
63

Statek Kosmiczny U.S.S. Voyager 25 cm

U.S.S. Voyager NCC-74656 prosto ze STAR TREK: Voyager.

U.S.S. Voyager NCC-74656 był 24-wiecznym statkiem Federacji, klasy Intrepid, operowanym przez Gwiezdną Flotę. Pod dowództwem Kapitan Kathryn Janeway kierował drogą powrotną do domu przez Kwadrant Delta i siedem sezonów Star Trek: Voyager. Okręt został wykonany z materiałów najwyższej jakości i ręcznie pomalowany z dbałością o najdrobniesze szczegóły.

Do modelu U.S.S. Voyager NC-74656 dołączony jest ekskluzywny magazyn kolekcjonerski, zawierający szczegółowe informację o samym statku, a także technologii używanej na pokładzie, załodze, a także broni. Dodatkowe artykuły ujawniają kulisy procesu projektowania i zawierają oryginalne szkice.

X Close
Statek Kosmiczny Enterprise XCV-330
64
Statek Kosmiczny Enterprise XCV-330
64

Statek Kosmiczny Enterprise XCV-330

en piękny, kolekcjonerski statek kosmiczny to doskonałe odwzorowanie najrzadszego ze wszystkich okrętów Enterprise, Enterprise XCV-330 i świetny początek kolekcji Star Trek ™ Starships! 

Ten, najbardziej tajemniczy spośród okrętów Enterprise, pojawiał się tylko na wystawach o najsłynniejszych statkach Star Treka. Jego charakterystyczny pierścień, oparty na jednym z wczesnych projektów Matta Jefferiesa, dla oryginalnego Enterprise TV, plasuje go gdzieś pomiędzy promem kosmicznym a statkiem Kirka.

Model, znany również jako ring ship został wykonany z materiałów najwyższej jakości. Dołączony jest do niego 20-stronicowy magazyn zawierający detale dotyczące statku.

X Close
Zestaw Wahadłowców
65
Zestaw Wahadłowców
65

Zestaw Wahadłowców

Ta seria to idealny prezent dla każdego miłośnika Gwiezdnej Floty!

  • Travel Pod (Earth Spacedock) - mały wahadłowiec Federacji używany głównie w 23 stuleciu.
  • Wahadłowiec typu-11 (U.S.S. Enterprise Ncc-1701-E) - wahadłowiec używany w drugiej połowie 24 stulecia.
  • Wahadłowiec Argo (U.S.S. Enterprise Ncc-1701-E) - był wahadłowcem transportowym używanym przez Gwiezdną Flotę 24 stuleciu.
  • Workbee shuttle (Earth Spacedock) - mały statek używany przez Gwiezdną Glotę

Każdy wahadłowiec posiada swój Okudagram, zaprojektowany przez zespół produkcyjny Star Treka i mini-magazyn. Okudagramy drukowane są na plastikowych arkuszach z podstawkami, dzięki czemu łatwiej się je czyta.

X Close
U.S.S Aventine Model (NCC-82602)
66
U.S.S Aventine Model (NCC-82602)
66

U.S.S Aventine Model (NCC-82602)

Okręt kapitana Ezri Dax, z powieści Star Trek: Destiny the U.S.S Aventine Starship.

Aventin stoczył swoją pierwszą akcję bojową przeciwko Borg, podczas inwazji na Acamar. W czasie bitwy dowódca oraz oficer wykonawczy zostali oboje zamordowani, zostawiając Ezri Dax na czele statku. Tydzień po bitwie Gwiezdna Flota oficjalnie awansowała Dax na kapitana i przekazała jej dowodzenie nad Aventinem.

Ten niezwykły model U.S.S Aventine (NCC-82602) został wykonany z materiałów najwyższej jakości, a następnie ręcznie malowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły W  komplecie magazyn zawierającym szczegółowe informacje dotyczące statku oraz jego projekt i historię.

X Close
Kazon Raider
67
Kazon Raider
67

Kazon Raider

Kazoni kradli swoje statki Trabe'om, a następnie używali ich do ataków na przedstawicieli innych gatunków jak i na samych siebie. Funkcjonowali na relatywnie dużej przestrzeni kwadrantu Delta w latach 2370-tych.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z magazynem opisującym projekt statku i stworzenie Kazona.

X Close
Statek Wojenny Vidiian
68
Statek Wojenny Vidiian
68

Statek Wojenny Vidiian

Statek wojenny Vidiian był zdecydowanie statkiem przed którym należało czuć strach. Był używany przez Vidiian do neutralizacji innych statków w celu porwania ich załogi. Statek przypominał wyglądem mantę ze szczypcami z przodu.

Magazyn towarzyszący pokazuje szczegółowy projekt i specyfikacje statku, a także m.in. to, w jaki sposób makabryczni Vidiianie zostali stworzeni.

X Close
Statek Przemytniczy
69
Statek Przemytniczy
69

Statek Przemytniczy

Ten statek przemytniczy nieznanego pochodzenia był używany do przewozu nielegalnych produktów na czarny rynek. Był obsługiwany przez grupę najemników i znany ze szmuglowania części statków i broni ze składu znajdującego się na Qualor II – złomowiska dla rozebranych statków.

Ten bardzo szczegółowy model jest dostarczany wraz z magazynem opisującym projekt statku i wykonanie tego klasycznego dwuczęściowego statku ST: TNG.

X Close
Model stacji kosmicznej Deep Space K-7
70
Model stacji kosmicznej Deep Space K-7
70

Model stacji kosmicznej Deep Space K-7

Zainspirowany serialem Star Trek: Seria oryginalna, K-7 odegrał rolę w jednym z ulubionych odcinków fanów serii, "The Trouble With Tribbles". Pozornie, jedynie stacja na obrzeżach Federacji - i duchowy przodek Deep Space Nine. W rzeczywistości jego elementy oparte były na rzeczywistym projekcie „nadmuchiwanej bazy księżyca” opracowanym dla amerykańskiego programu kosmicznego.

Okręt wykonany jest z materiałów najwyższej jakości oraz ręcznie malowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Do modelu dołączona jest specjalna kolekcjonerska podstawka, dzięki której ustawisz swój model w dowolny sposób.

Z załączonego ekskluzywnego magazynu kolekcjonerskiego poznasz dogłębne informacje dotycząc statku, a także technologii używanej na jego pokładzie, załodze, oraz broni.

X Close
Klingoński Krążownik Wojenny D5
71
Klingoński Krążownik Wojenny D5
71

Klingoński Krążownik Wojenny D5

Wyłaniający się z kosmicznych ciemności, gotowy w każdej chwili do ataku na nic niespodziewające się ofiary niszczyciel D5 wprowadzał strach w serca każdemu kto miał nieszczęście na spotkanie z tym śmiercionośnym statkiem.

Magazyn towarzyszący pokazuje szczegółowy projekt i specyfikację twojego statku oraz odkrywa historię Imperium Klingonów..

X Close
Swarm Starship (Star Trek Beyond)
72
Swarm Starship (Star Trek Beyond)
72

Swarm Starship (Star Trek Beyond)

Swarm stanowi element ogromnej armii podobnych, małych, dwuosobowych okrętów sterowanych przez Kralla, który używał ich, aby atakować Federację. Stworzony przez rdzenną rasę planety Altamid, Starożytnych, Swarm posiada oszałamiający wzór obcych i skomplikowany wzór na kadłubie.

 Model statku Swarm został starannie odtworzony z oryginalnych modeli VFX użytych w filmie i odlany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

 Do modelu dołączony jest 20-stronicowy magazyn zawierający szczegółowe informacje dotyczące statku, a także technologii użytej na jego pokładzie, broni, oraz załogi.

X Close
Bajoran Freighter
73
Bajoran Freighter
73

Bajoran Freighter

Transportowiec Bajoran Klasy Antares był statkiem o długości ok 250 metrów i używany był do transportowania ładunku i pasażerów. Od 2360r. był uważany już za przestarzałą jednostkę której to wiele modeli nie posiadało napędu warp. Dodatkowo statki te nie posiadały wideokomunikacji dlatego też musiały polegać jedynie na komunikacji audio.

X Close
U.S.S Horizon NCC-176
74
U.S.S Horizon NCC-176
74

U.S.S Horizon NCC-176

U.S.S. Horizon NCC-176 był jednym z pierwszych statków Gwiezdnej Floty do eksploracji przestrzeni kosmicznej zaraz po założeniu Federacji.

20-stronicowy magazyn opisuje, w jaki sposób Horizon został oparty na wczesnym projekcie USS Enterprise autorstwa Matta Jefferiesa i jak został zaktualizowany, a także przygląda się wczesnej historii eksploracji kosmosu Star Trek i temu, jak formowała się Federacja.

X Close
Hide
Star Trek dokladny opis statku
Nasze zobowiazanie Star Trek
Star Trek copyrights