Copernicus - model układu słonecznego

copernicus model ukladu slonecznego
copernicus prezentacja modelu
zbuduj precyzyjny model
zbuduj precyzyjny model
proces zakupu modelu
proces zakupu modelu

WSZYSTKIE PLANETY UKŁADU SŁONECZNEGO

Aby lepiej oddać ich charakter i typowe cechy planety są posrebrzane i malowane ręcznie. Można je z łatwością przymocować do szpili, znajdujących sią na czubku ramienia. Większe księżyce każdej z planet są wykonane z posrebrzanej stali i przymocowane do pierśecieni, które nakłada sią na szpile.

Slonce

Słońce

Centrum Układu Słonecznego i Twojego modelu stanowi Słońce. Jego jasna, błyszcząca, wypolerowana kula wykonana została z mosiądzu.

Merkury

Merkury

Mała, skalista, pełna kraterów planeta,o miedzianym kolorze i matowym odcieniu. Mało wiemy o tej wystawionej na działanie pogody i pokrytej bliznami planecie.

Wenus

Wenus

Gęsta chmura żółtawej atmosfery otaczającej tę planetę to powłoka trujących gazów, która sprawia, że powierzchnia planety jest niewidoczna.

Ziemia

Ziemia

Oaza życia w Układzie Słonecznym, nazywana błękitną kulką jest gościnną planetą z wirującymi, białymi chmurami.

Mars

Mars

Czerwona planeta. Suche, pokryte pyłem ciało niebieskie z głębokimi kraterami i jałowymi równinami, przez które przechodzą burze pyłowe.

Ceres

Ceres

Skaliste, karłowate, ciche ciało niebieskie, zagubione w pasie asteroidów. Ukrywa swoje tajemnice i odbija mało światła.

Jowisz

Jowisz

Król Układu Słonecznego, o powierzchni pokrytej gładką warstwą chmur, które maskują burze atmosferyczne.

Saturn

Saturn

Chłodna, niedostępna, otoczona pierścieniami planeta o łagodnym wyglądzie. Na powierzchni widoczne są delikatne, rozmyte linie poprzeczne.

Uran

Uran

Metan zawarty w atmosferze tej planety nadaje jej zimny, turkusowy kolor. Głębia tego koloru oraz jego lśnienie powodują, że planeta wydaje się tajemnicza.

Neptun

Neptun

Głęboki kobaltowo-niebieski odcień nadaje tej planecie spokojny wygląd. W rzeczywistości jej przestrzeń powietrzna jest nękana silnymi wichurami i burzami.

Pluton

Pluton

Tajemnicza i odległa planeta karłowata, posiadająca księżyc o nietypowym rozmiarze. Daleko od żaru Słońca, pozostaje lodowata i niezbadana.

Eris

Eris

Powierzchnia tej najmłodszej planety nigdy nie została bezpośrednio obserwowana, lecz musi być to wiekowe, skaliste i zimne ciało niebieskie.

slonce i os
slonce i os
model copernicus szczegoly
model copernicus szczegoly
przekladnia

GÓRNA PRZEKŁADNIA Z DATĄ

Każdy model naszej limitowanej edycji posiada górną przekładnię z zaznaczoną datą. Dzięki rytownictwu na płycie możesz zaobserwować ruch planet w nocnych konstelacjach. Pierścień ślizgowy pozwala zniwelować zmieniającą się pozycję Ziemi względem gwiazd, będących na jej tle.

plyta bazowa

WYGRAWEROWANA PŁYTA BAZOWA

Centralną częścią Twojego modelu jest ozdobna płyta bazowa, na której wygrawerowano informacje pozwalające ustawić model tak, aby umożliwić obserwację położenia planet w konkretnych dniach.

fazy budowy modelu
fazy budowy modelu

W KAŻDEJ PRZESYŁCE - MAGAZYN

„Copernicus – Model Układu Słonecznego“ składa się z działów, które tworzą niezwykły przewodnik po naszym Układzie Słonecznym

magazyn - budowa modelu
1
magazyn - budowa modelu
1

Instrukcje budowy

Nasz magazyn zawiera szczegółowe instrukcje do każdego z trzech etapów budowy modelu. Dzięki temu poznasz krok po kroku etap ustawiania, kalibrowania i uruchomienia modelu.

X Close
przewodnik po ukladzie slonecznym
2
przewodnik po ukladzie slonecznym
2

Przewodnik Po Układzie Słonecznym

Wybierz się w podróż po najdalszych zakątkach naszego Układu Słonecznego. Twoja podróż, w czasie której odkryjesz zdumiewające tajemnice Układu Słonecznego, zaczyna się na Słońcu. Poznaj najnowsze informacje na temat planet, planet karłowatych, księżyców, asteroidów i innych ciał niebieskich.
 

X Close
zbuduj precyzyjny model
3
zbuduj precyzyjny model
3

Galeria Zdjęć

Obejrzyj galerię pięknych zdjęć kosmosu – to arcydzieła sztuki fotograficznej. Następne części zawierają spektakularne obrazy z teleskopu kosmicznego Hubble`a oraz z największych i najlepszych ziemskich obserwatoriów.
 

X Close
W przypadku pytań o kolekcję lub zasady jej prenumeraty prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta
Zobacz nasze pozostałe kolekcje
Star Trek

Model Star Trek NCC-1701-D

Zbuduj replikę statku Enterprise NCC-1701-D
Replika powstała na bazie modeli, które używane były podczas kręcenia zdjęć do serialu Star Trek. Wykonana z metalu ma aż 70 cm. długości. To wyjątkowy model dla każdego fana serii Star Trek!

Mustang Eleanor

Mustang Eleanor

Zbuduj unikalny model Mustang Eleanor z filmu 60 Sekund
Ten wyjątkowy model ma karoserię oraz elementy podwozia wykonane z metalu i szczegóły, dzięki którym wygląda zupełnie jak oryginał!

Dacia 1300

Model Dacia w skali 1:8

Zbuduj samochód, który stał się legendą rumuńskiej motoryzacji! Piękny, efektowny model Dacia 1300 to precyzyjnie wykonana replika wyjątkowego samochodu.
Wykonany w całości z metalu, efektowny model Dacia 1300 to wyjątkowa gratka dla każdego miłośnika modelarstwa!